Žirovnica.com
   ::novo::  ::objava::  ::e-pošta::

Poročilo ob zaključku rednega dela lige RIHL
Miha Bajt

Z zaostalimi tekmami se je v sredo, 16.avgusta 2006 zaključil redni del lige RIHL. Imel sem malce preveč časa, zato sem naredil kratek povzetek  statistik, in vse to spravil v naslednje poročilo:

Od 8.maja pa vse do 16.avgusta je bilo odigranih 14.kol oz 56 tekem rednega dela. 54 tekem je bilo odigranih v celoti, medtem ko sta bili dve (ART-MOJ in TMT-SOM) prekinjeni v tretjini četrtini zaradi dežja. Skupno je bilo torej odigranih kar 2210 minut. 50 tekem se je končalo po rednem delu, na 6ih tekmah pa so zmagovalca določili šele kazenski streli. Na 56 tekmah je v 8ih različnih ekipah nastopilo skupaj kar 91 različnih igralcev. Ekipe so skupaj dosegle 736 golov, kar znese na tekmo zavidljivih 13,14 na tekmo. Igralci so skupaj prispevali 546 podaj, ali 9,75 na tekmo, skupaj pa dosegli kar 1282 točk ali 22,89 na tekmo. Ekipe so izmed 736 golov jih 81 (1,45 na tekmo) dosegle z igralcem več ter 14 (0,25 na tekmo) z igralcem manj. 11 golov pa je bilo doseženih iz kazenskih strelov. Vsi igralci skupaj so si prislužili 831 minut kazni ali izraženo drugače 14,83 na tekmo. Igralci so v 56 tekmah na vrata izstrelili skupno kar  3818 strelov ali 68,18 na tekmo. Skupno si je tekme rednega dela ogledalo okoli 1150 gledalcev oz malce več kot 20 na tekmo.

Največ golov na eni tekmi je bilo doseženih na tekmah Iskre KŠK : Sozna Mati (18:4) in Witch Doctors : Dobravski Rangerji (6:16), kar 22. Najmanj pa so bili strelci razpoloženi na tekmi Hudiči : Trim Tim in sicer so gledalci videli le 4 gole (1:3). V 14. odigranih tekmah je največ zadetkov dosegla ekipa Timing Mojstrane, 127 ali 9,07 na tekmo, najmanj pa ekipa  Souzna Mati, 62 ali 4,43 na tekmo. Največrat so morali v svojo mrežo po plošček igralci Witch Doctorsev, in sicer kar 146 krat ali 10,43 na tekmo, najmanjkrat pa ekipa Trim Tima, le 62krat ali 4,43 na tekmo. Največ kazni so zbrali igralci Witch Doctors, kar 214 min oz 15,29 na tekmo. Najbolj Fair ekipa po rednem delu pa je ekipa Art-Rustike, ki je zbrala le 46:30 minut oz 3,32 na tekmo.

V rednem delu je bil najboljši strelec igralec Dobravskih Rangerjev, Vahčič Rok, ki je na 14ih tekmah dosegel 26 golov (1,86) in zbral skupaj 43 točk (2,69). Enako število točk je zbral tudi njegov soigralec, Bergant Anže, le da je dosegel 3 zadetke manj (23). Sicer pa je bil največkrat nasprotnega vratarja premagal igralec Timing Mojstrane, Bavdaž Rok, ki je na 9ih tekmah dosegel 26 zadetkov (2,89 na tekmo), največ podaj pa je zbral Bergant Anže, 20. Najboljše poprečje po številu točk na tekmo ima igralec Timing Mojstrane, Hlebanja Sandi, ki je zbral na 5ih tekmah 26 točk (5,20 na tekmo). Največ zadetkov z igralcem več sta dosegla, Bulovec Miha, član Trim Tima in Bergant Anže, Dobravski Rangerji, in sicer 5. Največ zadetkov z igralcem manj pa je dosegel igralec Timing Mojstrane, Malenšek Bojan, 3. Največ kazni si je prislužil igralec Witch Doctors, Ravnik Nejc, ki je 9ih tekmah zbral kar 68:30 minut kazni ali kar 7,61 na tekmo. Za igralca tekme (MVP) sta bila največkrat izbrana Justin Matej (Hudiči) in Mlakar Anže (Witch Doctors).

V rednem delu je v vrata v različnih ekipah stopilo skupaj 12 vratarjev in ena vratarka, Globočnik Špela, ki je branila za Souzno Mati. Med vratarji prvo mesto po rednem delu zaseda Dremelj Aleš, sicer član Art-Rustike, ki je od skupno 246 strelov na svoj gol prejel 35 zadetkov (5 na tekmo), obranil pa skupno 85,8% vseh strelov na svoj gol. Največ minut v golu med vsemi vratarji je zbral Pukšič Primož, ki je na skupno 25 tekmah zbral kar 969:45 minut, in je med vsemi vratarji tudi najbolj kaznovan – 13 minut. Poleg naštetega pa je prejel tudi največ strelov na svoj gol, in sicer kar 755 (30,2 na tekmo). Najmanj zadetkov je dobil Juvančič Grega,5, s tem da je branil le eno tekmo. Največ zadetkov pa je prejel Pukšič Matej (Witch Doctors), in sicer 140 ali 10 na tekmo.

To je bilo torej kratko poročilo dogajanja v rednem delu lige, pred nami pa so še najpomembnejši boji, kvalifikacije, in pa seveda veliki FINAL FOUR, kjer bomo poleg samih tekem obiskovalcem in gledalcem ponudili še veliko več, kaj točno pa naj ostane skrivnost vse do 9. septembra, ko se ta veliki dogodek začne.