Žirovnica.com

Trenuten čas: 10. december 2018, 13:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ ]

Objavi novo temo Odgovor na temo  [ 21 objav ]  Skok na stran Nazaj  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov objave:
ObjavaObjavljeno: 9. februar 2007, 14:36 
Odsotni

Registriran: 20. januar 2007, 1:46
Objave: 13
Ali mislite, da župan kdaj pogleda ta forum? Morda bi pa lahko sodeloval in kakšno rekel. :mrgreen:

Prijava objave
Na vrh
Odgovori z navedkom  
 Naslov objave:
ObjavaObjavljeno: 9. februar 2007, 16:37 
Odsotni
Uporabnikova podoba

Registriran: 28. januar 2007, 22:01
Objave: 17
Tudi,če bi pogledal,bi bil razočaran nad prispevki.Pa tudi na njega ni še nihče nasovil vprašanja.Če pa bi ga zaprosili za sodelovanje bi zagotovo našel način,da nam ustreže.Še preje pa bi bila potrebna večja obiskanost in aktivna udeležba na samem forumu.Nevem zakaj se starejši občani ne vključijo v razno razne debate.Pa še šimfali in zmerjali bi se lahko,ne da bi zato nosili posledice.
Za začetek bi ga lahko zaprosili,da nam omogoči preko Žirovnica.com ogled navih kart,z novo odmerjenimi mejami občinskih in privatnih zemljišč.Tudi o odcepu bi izvedeli iz prve roke.

Prijava objave
Na vrh
Odgovori z navedkom  
 Naslov objave:
ObjavaObjavljeno: 9. februar 2007, 18:36 
Odsotni

Registriran: 2. avgust 2005, 22:22
Objave: 12
Lep pozdrav !

Verjemite, da pogledam tale forum, kot pogledam vse, kar mi lahko pomaga, da prepoznam težave in probleme, ki jih imamo. Saj le na tak način lahko kaj storim ali opustim. Načrtov in idej imam veliko, vendar pa se žal vse ne da storiti čez noč. Potrebujem nekaj časa, da se "upeljem", ker žal tečaja ali šole za župana ni :D . Ker pa imam voljo in ker čutim odgovornost sem prepričan, da nam bo marsikaj uspelo in da bo v roku 2-3 let tudi že kaj vidno.

V tem mandatu bodo moje prioritete skladno s srednjeročnimi razvojnimi načrti občine naslednje:

- izgradnja pločnika, avtobusnih postajališč in rekonstrukcija ceste Žirovnica-Rodine,

- izgradnja vodohrama Smokuč,

- nadaljevanje izgradnje kanalizacije in obenem obnovo vodovodnega omrežja, javne razsvetljave in obnovo asfaltnih prevlek, ter sočasna izvedba povezovalnega kanala na CČN Radovljica,

- izgradnja večnamenske športne dvorane,

- priprava obrtno poslovne cone ( trgovina, storitvena dejavnost in ekološko sprejemljiva proizvodnja),

- obnova občinskih cest,

- zagotavljanje pogojev za kulturne, športne in druge društvene dejavnosti,

- razvoj turistične infrastrukture in turističnih produktov občine (ZTK),

- spodbujanje kmetijstva in predvsem dodatne ponudbe na kmetijah,

- prodobitev temeljnih izhodišč za zagotovitev ustreznega načina oskrbe starejših občanov ( dnevno varstvo, dom starostnikov),

- sprejemni center v Vrbi in

- ureditev doline Završnice

Del teh idej, projektov in realizacije bo seveda odvisnih tudi od prodobivanja strukturinih in kohezijskih sredstev. S tem namenom aktivno sodelujemo z Regionalno razvojno agencijo Gorenjske BSC in RAGOR-jem. Del realizacije pa bo odvisen tudi od »posluha » občinskega sveta, ki sprejema in potrjuje strateške odločitve in proračun. Za slednje, glede na predvolilne obljube ostalih političnih strank, skoraj da ne bi smelo biti problema.

Glede priključka na avtocesto žal lahko skoraj da pozabimo, ker je bila priložnost zamujena že takrat, ko se je gradila. Takrat bi še mogoče lahko našli argumente, sedaj pa.....država nima posluha, tudi zato ker bo priključek v Lescah - 5 km stran, se bojim, da ne bo šlo.

Zbori občanov in ustanovitev novih vaških odborov je bila kar uspešna, udeležba pa bi res lahko bila boljša, ja. Ljudje so izražali svoja mnenja in izpostavljali "vaške" probleme. Prisluhnil sem jim, zapisali smo jih, sedaj pa bomo na prvem sklicu skupaj z njimi določili prioritete. Obstajajo problemi, ki se dajo rešiti:
- hitro z malo stroški,
- bolj počasi in z veliko stroški in
- problemi, ki se jih še dolgo ne bo dalo rešiti

Glede prostorske ureditve pa imate vsi preko zirovnica.si (občina) možnost vstopiti v občinski GIS. Ali pa se zainteresirani osebno zglasite pri nas v času uradnih ur.

http://gis.kaliopa.si/obcinazirovnica/login.asp

Evo sem bil že predolg...skratka hvala za vaša mnenja in lep pozdrav

Leopold POGAČAR
ŽUPAN

Prijava objave
Na vrh
Odgovori z navedkom  
 Naslov objave:
ObjavaObjavljeno: 9. februar 2007, 19:08 
Odsotni
Uporabnikova podoba

Registriran: 28. januar 2007, 22:01
Objave: 17
Hvala za Vaš čas,in kar se le da uspešen Vaš sedanji mandat.

Prijava objave
Na vrh
Odgovori z navedkom  
ObjavaObjavljeno: 28. maj 2008, 20:04 
Odsotni

Registriran: 20. januar 2007, 1:46
Objave: 13
:x :!: :x KAKŠNA BLAMAŽA! Končno so odprli del nove avtoceste. V kratkem se bo dalo hitreje priti do Kranja, Ljubljane in nazaj.
Vendar; ali ste opazili, da na nobeni tabli v smeri proti Jesenicam ni nobenega podatka o Žirovnici. Nič!!! Sploh ne obstaja! Samo Vrba. Žirovnice ni! Moramo vedeti, da je začasni izvoz pri Vrbi le začasni in vprašanje je, če bomo dosegli, da postane stalni. Kako naj nekdo, ki se pelje iz drugega konca Slovenije in želi v Žirovnico, ve na katerem izvozu mora dol, če na tabli ni nič napisano? Ali smo res tako majhni in nepomembni? Kako si je lahko DARS to privoščil? Meni to zgleda kot neslana šala. Dostikrat se peljem po AC do Ljubljane in pri tem opazim na tablah veliko majhnih krajev.
Menim da bi bilo edino prav, da zahtevamo polni dostop do avtoceste(sedanji začasni izvoz bi moral ostati). Župan je napisal, da naj bi bil izvoz za Lesce le pet minut stran. To je res. Jaz bi argumentiral tako: pri Podbrezju imajo v smeri proti Ljubljani dva izvoza, ki sta manj kot pet kilometrov odaljena eden od drugega. Če DARS na to ne bi pristal, moramo vsaj zahtevati, da se pri Lescah na tablo pripiše še, da je to tudi izvoz za Žirovnico ali pa če gremo na ceste in protestiramo.

Prijava objave
Na vrh
Odgovori z navedkom  
ObjavaObjavljeno: 1. junij 2008, 23:52 
Odsotni

Registriran: 2. avgust 2005, 22:22
Objave: 12
Ampak župan je napisal tudi tole in bodite pozorni na datum, to je bilo poslano pred odprtjem začasnega izvoza...:

http://www.zirovnica.si/povezava.aspx?pid=322

Kajti če so naredili začasen izvoz, bi lahko ostal, tako kot je v Podtaboru, smer Tržič iz naše smeri. Zadevo sem dal tudi medijem, ki so vse objavili.

Takrat sem napisal citiram :
"Glede priključka na avtocesto žal lahko skoraj da pozabimo, ker je bila priložnost zamujena že takrat, ko se je gradila. Takrat bi še mogoče lahko našli argumente, sedaj pa.....država nima posluha, tudi zato ker bo priključek v Lescah - 5 km stran, se bojim, da ne bo šlo" .

Leopold POGAČAR
ŽUPAN

P.S.
IN "BRATEC" VAM SEM POSLAL DIREKTEN ODGOVOR, KER STE PO MAILU PISAL TUDI MENI, NI KOREKTNO OD VAS, DA GA POTEM NE OBJAVITE....

Prijava objave
Na vrh
Odgovori z navedkom  
Prikaz objav od prejšnjega:  Razvrsti po  
Objavi novo temo Odgovor na temo  [ 21 objav ]  Skok na stran Nazaj  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ ]

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost

V tem forumu lahko objavljate nove teme
V tem forumu lahko odgovarjate v temah
V tem forumu ne morete urejati vaših objav
V tem forumu ne morete brisati vaših objav